Červen 2021. Vize

Traces. Přístup k digitálnímu otisku jedním kliknutím

Traces je open-source platforma s umělou inteligencí, která umožňuje přístup k digitálnímu otisku jedním kliknutím. Každý člověk, který používá internet, zanechá během svého života významnou digitální stopu. Tato otisky jsou shromažďovány velkými technologickými společnostmi ve formě dat, která by pak mohly prodávat jako cílená reklama. Protože v dnešní době není možné být na internetu anonymní, každý z nás, kdo tuto síť používá, si vede podrobný deník osobního života.

Patří sem komunikace přes messenger, hlasové zprávy, e-maily, fotografie, videa, hudební vkus atd. S tak širokou škálou informací shromážděných pomocí umělé inteligence přichází jedinečná příležitost vlastnit svou digitální identitu.

Za 50 let počet mrtvých lidí na internetu převýší počet žijících lidí. Na serverech technologického giganta se shromažďuje neuvěřitelné množství podobných "mrtvých" profilů. Mohou je buď smazat, nebo z nich brzy začít těžit. Traces tento problém řeší a umožňuje vám přístup ke všem vašim datům a jejich správu.

Vývojový proces

Persony

Poté, co jsem pochopil technologické podstaty této myšlenky, jsem začal vytvářet persony. Skutečně rozdílné příběhy spojuje společná potřeba přístupu k jejich soukromým údajům.

User flow

Na základě zkušeností získaných při vytváření person jsem vytvořil uživatelský postup. Nejsložitější částí byl proces návrhu kroků indexování obrázků na základě rozpoznávání obličeje. Takové algoritmy nejsou zcela legitimní, a to ani v případě, že hledáte osobní údaje. Proces shromažďování údajů z různých služeb se zdá být ještě složitější. Někde se kvůli tomu musíte obrátit na uživatelskou podporu. V jiné službě pro to může existovat uživatelský postup.

User experience

Animace

Vytvořil jsem 3D scénu v programu Cinema 4D. Nápis "Meet Traces" plynule vychází z povrchu modré barvy. Pak vodorovně běží symbolická lupa. Zvětšuje nápis a vytváří docela parádní refrakce.

HTML prototyp

Pro představení této vize jsem vytvořil prototyp v aplikaci Webflow s postupným popisem cesty uživatele.

O mně🇬🇧